Pewnego dnia dziewczynka, która uwielbiała czytać książki, stała się kobietą, która zaczęła je pisać…

I to właściwie cała historia. No może prawie cała… Z wykształcenia jestem ekonomistką, z zawodu dziewczyną od marketingu i promocji. Bywa, że zajmuję się copywritingiem i content marketingiem. Kiedy nie pracuję, czytam i wymyślam fantastyczne* & kryminalne opowieści, które publikuję tutaj – w Wartkiej Akcji. Aha. Jeszcze jedno. FunkyBlondie, którą znacie z portali literackich, to Ja!

*Poprzez fantastyczne historie należy rozumieć opowiadania wpisujące się w „fantastykę” – gatunek literacki.

Opowiadania, którymi się chwalę:

Moje wydane opowiadania:

„Ciężki dyżur” – Opowiadanie, które pojawi się w antologii, wydawanej przez Wypożyczalnie książek Fantasmorgia. Opowiadanie bierze udział w projekcie Twórcy Twórców. Opowiadanie zostanie wydane w 2020 roku.

„Ostatnia Szansa” – Opowiadanie wyróżnione w II edycji „Rubieże Rzeczywistości – szansa dla „młodych” pisarzy”, konkursu organizowanego przez Bibliotekarium. Temat: Kurier Przyszłości. Opowiadanie zostanie wydane w 2020 roku.

„Strażnik Snów” – Opowiadanie wyróżnione w 11 edycji konkursu literackiego organizowanego przez Płocki Klub Fantastyki Elgalh’ai. Temat: Płockie Łowy. Opowiadanie zostanie wydane w listopadzie 2020 roku.

Wisielec” – Debiut literacki w „PiszMy Antologia”, wydanej przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Josepha Conrada- Korzeniowskiego w Gdańsku w 2018 roku. Opowiadanie znajdziesz TUTAJ

WARSZTAT PISARSKI

Od kilku lat uczę się tego, jak tworzyć historie. W zakładce WARSZTAT znajdziecie porady, które usłyszałam, bądź znalazłam w dostępnej literaturze. Dobra wiadomość jest taka, że pisania można się nauczyć! Jeśli więc masz w „głowie” pomysł i zastanawiasz się jak zacząć pisać, to serdecznie zapraszam Cię do tej zakładki!

Warsztaty i kursy pisarskie, w których uczestniczyłam:

2020 rok:

„Jak napisać dobre opowiadanie historyczne – cykl wykładów online, prowadzenie: Przemysław Semczuk, organizator: Maszyna do Pisania – w ramach konkursu literackiego „1920”.

„Tworzenie prozy dziecięco-młodzieżowej” – warsztaty pisarskie online, prowadzenie Małgorzata Warda, organizator: Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach.

„Young Screenwriters” – kurs online, prowadzenie: John Warren, organizator: platforma youngscreeenwriters.techable.com

„Basis of story design” – kurs online, prowadzenie: S.J. Murry, organizator: platforma Thinkfic.

„Complete Book Writing Course from idea to published book” – kurs online, prowadzenie: Christopher Greenwood, organizator: platforma Udemy.

2019 rok:

„Opowiadanie kryminalne dla zaawansowanych” – prowadzenie: Marta Guzowska; organizator: Maszyna do Pisania.

„Jak kłamać skutecznie i mieć z tego frajdę” – prowadzenie: Marta Guzowska, organizator: Maszyna do Pisania.

2018 rok:

„Tkanie Fabuły” – prowadzenie: Marcin Wroński, organizator: Afera Kryminalna w Gdańsku.

„Poznaj swojego bohatera” – prowadzenie: Marta Guzowska, organizator: Afera Kryminalna w Gdańsku.

„PiszMy” – prowadzenie: Daniel Odija, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku.

2017 rok:

„Warsztaty Literackie” – prowadzenie Izabela Żukowska, organizator: Biblioteka Oliwska.

KONTAKT:

Skontaktować się ze mną możecie poprzez stronę Wartkiej Akcji na FB lub na IG